Maďarsko a Aquaworld Ramada Resort Budapešť

Maďarsko je zemí s několika nej - je zde nejvíce termálních bazénů a termálních lázní v Evropě, pěstuje se zde vyhlášené Tokajské víno, je to země s bohatou historií, kterou utvářeli staří Římané i Turci, je to země ležící v naprosté Panonské nížině, kde pouze na severu je pohoří Mátra, je to země proslulá výbornou kuchyní, je to země pohostinných lidí.

Budapešť

Budapešť je evropské velkoměsto s téměř 2 000 000 obyvatel a s bohatou historií. Řeka Dunaj ho rozděluje na dvě části a to na kopcovitou část s Budínským hradem a rovinatou Pešť. Nejstarší budovy leží na Budíských kopcích - je zde Královský palác, Matyášův chrám a Rybářská bašta. Na stejné straně Dunaje se rozkládá vrch Gellért se známou Citadelou a zdaleka viditelnou sochou Svobody. Né náhodou bylo panorama Budapešti s Dunajem a historickými budovami zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Na druhé straně Dunaje leží rozlehlá budova Parlamentu, na kterou je vyjímečný pohled z vyhlídkové lodi plavící se po Dunaji. Doporučujeme využít k prohlídce Budapešti vyhlídkový autobus, který Vás zaveze na všechna významná místa - ať je to náměstí Hrdinů, židovská synagoga, Vidám park a další místa.

Při prohlídce Budapešti doporučujeme ubytování ve wellness hotelu Ramada Resort Budapešť. Hotel sice neleží v centru města, ale je propojený s jedním z největších aquaparků v Evropě Aquaworld Budapešť. Hotel je ideálním ubytováním při rodinné dovolené s dětmi - poskytuje velmi dobrý standard ubytování včetně všech potřebných služeb, zábavu v aquaparku, spojení s centrem je zajištěno hotelovým autobusem několikrát denně.

V Budapešti je několik desítek termálních pramenů a je zde několk nádherných historických termálních lázní. Za návštěvu určitě stojí alespoň některé z nich - lázně Gellért, Széchenyi, Rudas nebo Rác.

Termální lázně v Maďarsku

Nenajdete oblast v Maďarsku, kde by nebyly termální podzemní prameny. Naprosto vyjímečné jsou například podzemní jeskynní termální bazény v Miskolci nebo termální lázně v nedalekém Egeru, který patří mezi nejkrásnější města v Maďarsku. Jeho vyjímečnost podtrhuje nedaleké pohoří Mátra.

Velmi oblíbené je maďarské moře Balaton a to nejen pro nabídku vodních sportů a koupání, ale taky pro nadaleké termální prameny. Unikátní je například Hévíz, kde je největší termální jezero v Evropě. Další známá místa s termálními prameny je Sopron, Bükfürdö nebo Sárvár na západě Maďarska nebo Harkány na jihu.

Aquaparky dovolená
Webdesign studio CobraDesign,
provozováno na eShopSystem.